CTS Electronic Components 753243510GP
753243510GP picture photo
Mfg. Part Number
753243510GP
Brief Description
RES ARRAY 12 RES 51 OHM 24DRT
Datasheet Download
753243510GP.pdf
Availability of 753243510GP
QUANTITY
753243510GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 753243510GP
Internal Part NumberEIS-753243510GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series753
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±2%
Number of Resistors12
Number of Pins24
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm)
Height0.100" (2.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)753243510GP
Related Links75324, 753243510GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
753243510GP Details Description
Related parts for 753243510GP
IC EEPROM 128KBIT 20MHZ 8DBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 75NS 64EASYBGA datasheet.pdf
RES 6.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
SCR NON-ISOLATE 600V 6A TO220 datasheet.pdf