FFF 75844-127-26LF
75844-127-26LF picture photo
Mfg. Part Number
75844-127-26LF
Datasheet Download
75844-127-26LF.pdf
Availability of 75844-127-26LF
QUANTITY
75844-127-26LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75844-127-26LF
Internal Part NumberEIS-75844-127-26LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.260" (6.60mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75844-127-26LF
Related Links75844-1, 75844-127-26LF Datasheet, FFF Distributor
75844-127-26LF Details Description
Related parts for 75844-127-26LF
IC LCD BIAS SUPP DGTL ADJ 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 11PS R/A 2MM T/H TIN datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 6.0" datasheet.pdf