FFF 75844-802-04LF
75844-802-04LF picture photo
Mfg. Part Number
75844-802-04LF
Datasheet Download
75844-802-04LF.pdf
Availability of 75844-802-04LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
75844-802-04LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 75844-802-04LF
Internal Part NumberEIS-75844-802-04LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions4
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)75844-802-04LF
Related Links75844-8, 75844-802-04LF Datasheet, FFF Distributor
75844-802-04LF Details Description
Related parts for 75844-802-04LF
HDC RAILMATE HB 6 SET datasheet.pdf
RES SMD 1.62M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
MICROFIT BMI RA DR HDR TIN 22CKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.02% 1/4W J LEAD datasheet.pdf