CTS Electronic Components 766141123GPTR7
766141123GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141123GPTR7
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 12K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141123GPTR7.pdf
Availability of 766141123GPTR7
QUANTITY
766141123GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141123GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141123GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141123GPTR7
Related Links7661411, 766141123GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141123GPTR7 Details Description
Related parts for 766141123GPTR7
CAP FILM 3900PF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 17.5A TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE A 6POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 19POS SILVR CRIMP datasheet.pdf