CTS Electronic Components 766141152GPTR13
766141152GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766141152GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 1.5K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141152GPTR13.pdf
Availability of 766141152GPTR13
QUANTITY
766141152GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141152GPTR13
Internal Part NumberEIS-766141152GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.5k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141152GPTR13
Related Links7661411, 766141152GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141152GPTR13 Details Description
Related parts for 766141152GPTR13
RES SMD 1.96KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SINK 29MM X 29MM X 24.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 500MW ALF2 datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 400A datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 2.8A 360 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPST 6A QC datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 2A TP datasheet.pdf
RES 15.82K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.8A 10VSON datasheet.pdf