CTS Electronic Components 766141201GP
766141201GP picture photo
Mfg. Part Number
766141201GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 200 OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141201GP.pdf
Availability of 766141201GP
QUANTITY
766141201GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141201GP
Internal Part NumberEIS-766141201GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)200
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141201GP
Related Links76614, 766141201GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141201GP Details Description
Related parts for 766141201GP
CONN HEADER 5POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
IC SW TEMP OPEN-DRN POS SOT23-5 datasheet.pdf
IC AMP TRIPLE MUX 1GHZ 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE GRAY CMR datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG CMOS STBY 100PPM datasheet.pdf