CTS Electronic Components 766141202GP
766141202GP picture photo
Mfg. Part Number
766141202GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141202GP.pdf
Availability of 766141202GP
QUANTITY
766141202GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141202GP
Internal Part NumberEIS-766141202GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141202GP
Related Links76614, 766141202GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141202GP Details Description
Related parts for 766141202GP
CLAMP-ON MULTIMETER 400/2000A datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO 4000/600CT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR US8 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS SMD R/A TIN BLK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A TO252-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES SMD 3.48KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 300W datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 28A datasheet.pdf