Lattice Semiconductor Corporation ICE65L08F-LCB132I
ICE65L08F-LCB132I picture photo
Mfg. Part Number
ICE65L08F-LCB132I
Brief Description
IC FPGA 95 I/O 132CBGA
Datasheet Download
ICE65L08F-LCB132I.pdf
Availability of ICE65L08F-LCB132I
QUANTITY
ICE65L08F-LCB132I Order Process
Ship out your order
Specifications of ICE65L08F-LCB132I
Internal Part NumberEIS-ICE65L08F-LCB132I
Standard Package384
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesiCE65™ L
Number of LABs/CLBs960
Number of Logic Elements/Cells7680
Total RAM Bits131072
Number of I/O95
Number of Gates-
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.26 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case132-VFBGA, CSPBGA
Supplier Device Package132-CSPBGA (8x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICE65L08F-LCB132I
Related LinksICE65L08, ICE65L08F-LCB132I Datasheet, Lattice Semiconductor Corporation Distributor
ICE65L08F-LCB132I Details Description
Related parts for ICE65L08F-LCB132I
MODULE SKT MPLAB PM3 16-PQFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .030M 33POS datasheet.pdf
RES 942 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 25UH 6.34A 17 MOHM TH datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 65V 20A 55KT1 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf