CTS Electronic Components 766141202GPTR7
766141202GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141202GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141202GPTR7.pdf
Availability of 766141202GPTR7
QUANTITY
766141202GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141202GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141202GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141202GPTR7
Related Links7661412, 766141202GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141202GPTR7 Details Description
Related parts for 766141202GPTR7
IC DGTL POT DUAL 256POS 14-TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA M12 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 2.5A 270 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 12UF 400VAC QC TERM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES 220K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf