CTS Electronic Components 766141224GPTR7
766141224GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766141224GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 220K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141224GPTR7.pdf
Availability of 766141224GPTR7
QUANTITY
766141224GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141224GPTR7
Internal Part NumberEIS-766141224GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141224GPTR7
Related Links7661412, 766141224GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141224GPTR7 Details Description
Related parts for 766141224GPTR7
AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 150W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PREC 32-TQFN datasheet.pdf
LED DRAGON PLUS BLUE 470NM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V 10% BX 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS JAM NUT SKT datasheet.pdf