CTS Electronic Components 766141274GP
766141274GP picture photo
Mfg. Part Number
766141274GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 270K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766141274GP.pdf
Availability of 766141274GP
QUANTITY
766141274GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766141274GP
Internal Part NumberEIS-766141274GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766141274GP
Related Links76614, 766141274GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766141274GP Details Description
Related parts for 766141274GP
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 1600A DO200AA datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 5A 250VAC/VDC RAD datasheet.pdf
DISPLAY 7SEGMENT ALGAAS CC 0.31" datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 20POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 30W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf