CTS Electronic Components 766143154GP
766143154GP picture photo
Mfg. Part Number
766143154GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143154GP.pdf
Availability of 766143154GP
QUANTITY
766143154GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143154GP
Internal Part NumberEIS-766143154GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143154GP
Related Links76614, 766143154GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143154GP Details Description
Related parts for 766143154GP
RES 68 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 W/PINS BLK 1" datasheet.pdf
RES 3.74K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 93.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC CHRG MGMT LI-ION/LI-POL 36QFN datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
3MM SEALED LITEPIPE LENS ASSY datasheet.pdf