CTS Electronic Components 766143202GPTR7
766143202GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766143202GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 2K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143202GPTR7.pdf
Availability of 766143202GPTR7
QUANTITY
766143202GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143202GPTR7
Internal Part NumberEIS-766143202GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143202GPTR7
Related Links7661432, 766143202GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143202GPTR7 Details Description
Related parts for 766143202GPTR7
IDC CABLE - APR14B/AE14G/APR14B datasheet.pdf
HDR STR DR .100 DP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 6POS WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOD TXRX COPPER MSA SFP datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .05SEC-10M datasheet.pdf
74 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
22UF 50V 8,2X11MM 105C 2000H datasheet.pdf