CTS Electronic Components 766143682GP
766143682GP picture photo
Mfg. Part Number
766143682GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 6.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143682GP.pdf
Availability of 766143682GP
QUANTITY
766143682GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143682GP
Internal Part NumberEIS-766143682GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143682GP
Related Links76614, 766143682GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143682GP Details Description
Related parts for 766143682GP
MOSFET N-CH 60V 10A D2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 670MA 280 MOHM datasheet.pdf
IC LEVEL TRANS 6CH 16TQFN datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RCPT INLINE 5SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf