CTS Electronic Components 766143684GP
766143684GP picture photo
Mfg. Part Number
766143684GP
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 680K OHM 14SOIC
Datasheet Download
766143684GP.pdf
Availability of 766143684GP
QUANTITY
766143684GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766143684GP
Internal Part NumberEIS-766143684GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package56
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766143684GP
Related Links76614, 766143684GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766143684GP Details Description
Related parts for 766143684GP
KNOB BLK GLOSS.625"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 8-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 94.4KSPS 16QSOP datasheet.pdf
C BATTERY SPRING CONTACT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC LINE DVR DIFF 300MHZ 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.062UF 5% 2500VDC AXIA datasheet.pdf