CTS Electronic Components 766161222GPTR7
766161222GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161222GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161222GPTR7.pdf
Availability of 766161222GPTR7
QUANTITY
766161222GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161222GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161222GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161222GPTR7
Related Links7661612, 766161222GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161222GPTR7 Details Description
Related parts for 766161222GPTR7
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
MTK 2.0MM HOLDING HDR datasheet.pdf
MPACS 5R RA REC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
BARRIER STRIP datasheet.pdf
100UF 25V 8X20.5 85C AXI datasheet.pdf
1500UF 25V 18X38MM 85C 15000H datasheet.pdf