CTS Electronic Components 766161333GP
766161333GP picture photo
Mfg. Part Number
766161333GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 33K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161333GP.pdf
Availability of 766161333GP
QUANTITY
766161333GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161333GP
Internal Part NumberEIS-766161333GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161333GP
Related Links76616, 766161333GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161333GP Details Description
Related parts for 766161333GP
VARISTOR 100V 6.5KA CHASSIS datasheet.pdf
RES 62 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 60A TO247 datasheet.pdf
PROBE BEAD TYPE-J datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf