CTS Electronic Components 766161822GPTR7
766161822GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766161822GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161822GPTR7.pdf
Availability of 766161822GPTR7
QUANTITY
766161822GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161822GPTR7
Internal Part NumberEIS-766161822GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161822GPTR7
Related Links7661618, 766161822GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161822GPTR7 Details Description
Related parts for 766161822GPTR7
OSC XO 2.4576MHZ CMOS TTL PC PIN datasheet.pdf
IC CONV PWM UVLO HV 7DIP datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 47000UH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD LOW SIDE SOIC-20 datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 17A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
POWER STRIP 77" 15A 12OUT 15' datasheet.pdf