Vishay/BCcomponents BFC246830394
BFC246830394 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246830394
Brief Description
CAP FILM 390NF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246830394.pdf
Availability of BFC246830394
QUANTITY
BFC246830394 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246830394
Internal Part NumberEIS-BFC246830394
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
Packaging*
Capacitance0.39µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246830394
Related LinksBFC246, BFC246830394 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246830394 Details Description
Related parts for BFC246830394
DIODE ZENER 62V 400MW ALF2 datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FLANGE MNT SENSOR N/O W/LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 360PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf