CTS Electronic Components 766161824GP
766161824GP picture photo
Mfg. Part Number
766161824GP
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161824GP.pdf
Availability of 766161824GP
QUANTITY
766161824GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161824GP
Internal Part NumberEIS-766161824GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161824GP
Related Links76616, 766161824GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161824GP Details Description
Related parts for 766161824GP
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERMINAL NAILCLIP 10PK GRAY datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 260MA 800 MOHM datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000000MHZ SMD datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf