CTS Electronic Components 766161824GPTR13
766161824GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766161824GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 820K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766161824GPTR13.pdf
Availability of 766161824GPTR13
QUANTITY
766161824GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766161824GPTR13
Internal Part NumberEIS-766161824GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766161824GPTR13
Related Links7661618, 766161824GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766161824GPTR13 Details Description
Related parts for 766161824GPTR13
RES 47K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 40MM 0.81 datasheet.pdf
CONN CLUSTER HSG 3POS NATURAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
SCR FAST SW 450A 800V TO-220AC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.75A SOT6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HDM/FA SAPR 180F BENCH G CUT datasheet.pdf