Vishay/Sprague CWR26HH336KBFC\TR
CWR26HH336KBFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KBFC\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KBFC\TR.pdf
Availability of CWR26HH336KBFC\TR
QUANTITY
CWR26HH336KBFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KBFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KBFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KBFC\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KBFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KBFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336KBFC\TR
CAP CER 24PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-CAP CTRLR SYNC BUCK 40VQFN datasheet.pdf
RES 1.20K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 1611 datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 10MSOP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
HAND TOOL CTX150 SWS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf