CTS Electronic Components 766163124GPTR13
766163124GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766163124GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 120K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163124GPTR13.pdf
Availability of 766163124GPTR13
QUANTITY
766163124GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163124GPTR13
Internal Part NumberEIS-766163124GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163124GPTR13
Related Links7661631, 766163124GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163124GPTR13 Details Description
Related parts for 766163124GPTR13
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 9.2VC 16TDFN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1608 datasheet.pdf
INSERTION TOOL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.2W SC75 datasheet.pdf
CAP CER 200PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
33UF 400V 12,5X25 datasheet.pdf
DUAL, 9MHz PRECISION OPERATIONAL AMPLIFIER IC datasheet.pdf