CTS Electronic Components 766163181GPTR13
766163181GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766163181GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163181GPTR13.pdf
Availability of 766163181GPTR13
QUANTITY
766163181GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163181GPTR13
Internal Part NumberEIS-766163181GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163181GPTR13
Related Links7661631, 766163181GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163181GPTR13 Details Description
Related parts for 766163181GPTR13
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AA datasheet.pdf
RES 95.2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 18.5VOUT 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf