CTS Electronic Components 766163184GPTR7
766163184GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163184GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 180K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163184GPTR7.pdf
Availability of 766163184GPTR7
QUANTITY
766163184GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163184GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163184GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163184GPTR7
Related Links7661631, 766163184GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163184GPTR7 Details Description
Related parts for 766163184GPTR7
FAN AXIAL 150X55MM 115/230VAC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 50V SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 27 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf