CTS Electronic Components 766163203GPTR13
766163203GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766163203GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 20K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163203GPTR13.pdf
Availability of 766163203GPTR13
QUANTITY
766163203GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163203GPTR13
Internal Part NumberEIS-766163203GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163203GPTR13
Related Links7661632, 766163203GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163203GPTR13 Details Description
Related parts for 766163203GPTR13
STD EDGE II CONN ASSY 13 POS datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 48-QFN TO 48-DIP datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 13.513MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf