CTS Electronic Components 766163333GPTR7
766163333GPTR7 picture photo
Mfg. Part Number
766163333GPTR7
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 33K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163333GPTR7.pdf
Availability of 766163333GPTR7
QUANTITY
766163333GPTR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163333GPTR7
Internal Part NumberEIS-766163333GPTR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163333GPTR7
Related Links7661633, 766163333GPTR7 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163333GPTR7 Details Description
Related parts for 766163333GPTR7
XFRMR 25VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 402 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC BUCK CONTROLLER 28-ETSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf