CTS Electronic Components 766163393GP
766163393GP picture photo
Mfg. Part Number
766163393GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 39K OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163393GP.pdf
Availability of 766163393GP
QUANTITY
766163393GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163393GP
Internal Part NumberEIS-766163393GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163393GP
Related Links76616, 766163393GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163393GP Details Description
Related parts for 766163393GP
IC REG LDO 5V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 52.73K/105K 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf