CTS Electronic Components 766163681GP
766163681GP picture photo
Mfg. Part Number
766163681GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
766163681GP.pdf
Availability of 766163681GP
QUANTITY
766163681GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 766163681GP
Internal Part NumberEIS-766163681GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information766 Series Cert of Compliance
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package49
Series766
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element160mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766163681GP
Related Links76616, 766163681GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766163681GP Details Description
Related parts for 766163681GP
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8SMD datasheet.pdf
IC AMP RF N-CHAN 25V 10MA TO-92 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8K FLASH 40-QFN datasheet.pdf
13P MTA156 CONN ASSY 22AWG LF datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 630MA 380 MOHM datasheet.pdf
CONN INSERT 9POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf