CTS Electronic Components 766165191APTR13
766165191APTR13 picture photo
Mfg. Part Number
766165191APTR13
Brief Description
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC
Datasheet Download
766165191APTR13.pdf
Availability of 766165191APTR13
QUANTITY
766165191APTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 766165191APTR13
Internal Part NumberEIS-766165191APTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series766
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeDual Terminator
Resistance (Ohms)330, 470
Tolerance±2%
Number of Resistors28
Number of Pins16
Power Per Element80mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.154" W (9.90mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)766165191APTR13
Related Links7661651, 766165191APTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
766165191APTR13 Details Description
Related parts for 766165191APTR13
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 4-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V 1111 datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE A 17POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.7525-3.63V 18W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
STRIPPING TOOL 1.5-6MM2 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.7680 KHZ 12.5PF SMD datasheet.pdf
LJT 26C 26#20 SKT RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf