CTS Electronic Components 767141393GPTR13
767141393GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141393GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 39K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141393GPTR13.pdf
Availability of 767141393GPTR13
QUANTITY
767141393GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141393GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141393GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141393GPTR13
Related Links7671413, 767141393GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141393GPTR13 Details Description
Related parts for 767141393GPTR13
CAP CER 68PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
36-75VIN 3.3VOUT 83W NEG LOGIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
T8358B TERM ASSY datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf