TDK Corporation C0402X7R1A681M020BC
C0402X7R1A681M020BC picture photo
Mfg. Part Number
C0402X7R1A681M020BC
Brief Description
CAP CER 680PF 10V X7R 01005
Datasheet Download
C0402X7R1A681M020BC.pdf
Availability of C0402X7R1A681M020BC
QUANTITY
C0402X7R1A681M020BC Order Process
Ship out your order
Specifications of C0402X7R1A681M020BC
Internal Part NumberEIS-C0402X7R1A681M020BC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C0402X7R1A681M020BC
Related LinksC0402X7R1, C0402X7R1A681M020BC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C0402X7R1A681M020BC Details Description
Related parts for C0402X7R1A681M020BC
SHT METAL SCREW PAN PHILLIPS #4 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC AFE 16BIT 214.6SPS 28-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf