CTS Electronic Components 767141681GPTR13
767141681GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141681GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141681GPTR13.pdf
Availability of 767141681GPTR13
QUANTITY
767141681GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141681GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141681GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141681GPTR13
Related Links7671416, 767141681GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141681GPTR13 Details Description
Related parts for 767141681GPTR13
RES 200 OHM 2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
RES 10 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISR 2.64V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN 8POS SOCKET PCB DOUBLE KEY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 5POS PIN datasheet.pdf
ARCNET CONTROLLER 48TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 57A 0.29 MOHM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf