CTS Electronic Components 767141681GPTR13
767141681GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767141681GPTR13
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 680 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767141681GPTR13.pdf
Availability of 767141681GPTR13
QUANTITY
767141681GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767141681GPTR13
Internal Part NumberEIS-767141681GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767141681GPTR13
Related Links7671416, 767141681GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767141681GPTR13 Details Description
Related parts for 767141681GPTR13
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X20 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
RES 6.52675K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf