CTS Electronic Components 767143103GPTR13
767143103GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143103GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143103GPTR13.pdf
Availability of 767143103GPTR13
QUANTITY
767143103GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143103GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143103GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143103GPTR13
Related Links7671431, 767143103GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143103GPTR13 Details Description
Related parts for 767143103GPTR13
WIRE TIE 3.25" 18LBS NATURAL datasheet.pdf
CABLE CENTRONICS MALE-MALE 2M datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-100 BAR datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 (30 + 2 Power) Position Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE 4W 6PVH 4COL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MOTOR DVR BLDC 28V 3PH 32QFN datasheet.pdf