CTS Electronic Components 767143151GPTR13
767143151GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143151GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143151GPTR13.pdf
Availability of 767143151GPTR13
QUANTITY
767143151GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143151GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143151GPTR13
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143151GPTR13
Related Links7671431, 767143151GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143151GPTR13 Details Description
Related parts for 767143151GPTR13
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC SMB datasheet.pdf
ICCON,PIN,ASSY datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-28AWG TIN datasheet.pdf
RES 361 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAN VV 20-3 MULTIPLIER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 43NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf