CTS Electronic Components 767143182GPTR13
767143182GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767143182GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 1.8K OHM 14SOIC
Datasheet Download
767143182GPTR13.pdf
Availability of 767143182GPTR13
QUANTITY
767143182GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767143182GPTR13
Internal Part NumberEIS-767143182GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767143182GPTR13
Related Links7671431, 767143182GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767143182GPTR13 Details Description
Related parts for 767143182GPTR13
FUSE GLASS 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 33VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V POWER56 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
SURFACE BELT 3X18" S SFN datasheet.pdf
HDR RA DUAL 0.100" GDP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 10 NF 10% 310VAC RADIAL datasheet.pdf
Direct Modulation/Waveform Generating, 6.1 GHz Fractional-N Frequency Synthesizer IC datasheet.pdf