CTS Electronic Components 767161472GPTR13
767161472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
767161472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 15 RES 4.7K OHM 16SOIC
Datasheet Download
767161472GPTR13.pdf
Availability of 767161472GPTR13
QUANTITY
767161472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 767161472GPTR13
Internal Part NumberEIS-767161472GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series767
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors15
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767161472GPTR13
Related Links7671614, 767161472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767161472GPTR13 Details Description
Related parts for 767161472GPTR13
TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 17.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 12.0V 2300MAH datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LEVER ASSMBLY datasheet.pdf
RES 78.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf
MACH SCREW PAN COMB 12-24 500/PK datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 3.4A 6HUSON datasheet.pdf
CABLE ASSEM WFL-WFL 100MM ULTRA datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 42VC SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 100W datasheet.pdf