CTS Electronic Components 767163681GP
767163681GP picture photo
Mfg. Part Number
767163681GP
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 680 OHM 16SOIC
Datasheet Download
767163681GP.pdf
Availability of 767163681GP
QUANTITY
767163681GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 767163681GP
Internal Part NumberEIS-767163681GP
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)680
Tolerance±2%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm)
Height0.093" (2.36mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)767163681GP
Related Links76716, 767163681GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
767163681GP Details Description
Related parts for 767163681GP
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MPU ZIP 20MHZ 100VQFP datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 180V 250A MS013 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MICRO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf
RCA CABLE datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS 1.27MM datasheet.pdf