CTS Electronic Components 768141181GP
768141181GP picture photo
Mfg. Part Number
768141181GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 180 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141181GP.pdf
Availability of 768141181GP
QUANTITY
768141181GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141181GP
Internal Part NumberEIS-768141181GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141181GP
Related Links76814, 768141181GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141181GP Details Description
Related parts for 768141181GP
SWITCH SLIDE SPST 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
LED COB WHT 17.5MM 5000K 80CRI datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf