CTS Electronic Components 768141184GPTR13
768141184GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141184GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 180K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141184GPTR13.pdf
Availability of 768141184GPTR13
QUANTITY
768141184GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141184GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141184GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141184GPTR13
Related Links7681411, 768141184GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141184GPTR13 Details Description
Related parts for 768141184GPTR13
IC LINE RCVR RS485 QUAD 16-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.1K OHM 0404 datasheet.pdf
TERM BLOCK 8POS 35DEG 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
AM60681T205 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR - REAR FEED datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf