CTS Electronic Components 768141221GPTR13
768141221GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141221GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 220 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141221GPTR13.pdf
Availability of 768141221GPTR13
QUANTITY
768141221GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141221GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141221GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)220
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141221GPTR13
Related Links7681412, 768141221GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141221GPTR13 Details Description
Related parts for 768141221GPTR13
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT CPC 63POS STD SER 2 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FMAC INPUT FLTR 3-PH 1100A SPEZ datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf