CTS Electronic Components 768141331GP
768141331GP picture photo
Mfg. Part Number
768141331GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 330 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141331GP.pdf
Availability of 768141331GP
QUANTITY
768141331GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141331GP
Internal Part NumberEIS-768141331GP
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141331GP
Related Links76814, 768141331GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141331GP Details Description
Related parts for 768141331GP
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V TO-220AB datasheet.pdf