CTS Electronic Components 768141390GPTR13
768141390GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141390GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 39 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141390GPTR13.pdf
Availability of 768141390GPTR13
QUANTITY
768141390GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141390GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141390GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)39
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141390GPTR13
Related Links7681413, 768141390GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141390GPTR13 Details Description
Related parts for 768141390GPTR13
CONN MAG-MATE TERM 31-33 AWG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA Signage 24-HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SMINI3 datasheet.pdf
SST UNITIZED WHEEL 1" 7S FIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf