CTS Electronic Components 768141391GPTR13
768141391GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141391GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 390 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141391GPTR13.pdf
Availability of 768141391GPTR13
QUANTITY
768141391GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141391GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141391GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141391GPTR13
Related Links7681413, 768141391GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141391GPTR13 Details Description
Related parts for 768141391GPTR13
CONN RING TERM 5/16 14-16AWG datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 24 POS .295 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
CBL 31POS 0.5MM JMPR TYPE A 5" datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CLIP-TAG "9", .055"-.071" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VAC TERM datasheet.pdf