CTS Electronic Components 768141394GP
768141394GP picture photo
Mfg. Part Number
768141394GP
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 390K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141394GP.pdf
Availability of 768141394GP
QUANTITY
768141394GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141394GP
Internal Part NumberEIS-768141394GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141394GP
Related Links76814, 768141394GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141394GP Details Description
Related parts for 768141394GP
SWITCH ROTARY 6P-5POS OPEN FRAME datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS 0.156 datasheet.pdf
TRANS FLYBACK LT3748 500UH SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 1.497K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
OSC MEMS 48.4610MHZ CMOS SMD datasheet.pdf