CTS Electronic Components 768141471GP
768141471GP picture photo
Mfg. Part Number
768141471GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 470 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141471GP.pdf
Availability of 768141471GP
QUANTITY
768141471GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141471GP
Internal Part NumberEIS-768141471GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141471GP
Related Links76814, 768141471GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141471GP Details Description
Related parts for 768141471GP
TRIMMER 330 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
IC RS232 LINE DVR/RCVR 20-TSSOP datasheet.pdf
MTP 3/4" KEY CAP datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP HIGH/LOW datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
6 MM RED SLEEVE FOR AMT datasheet.pdf
TERMINAL SOLIS SPD 16-14 8 datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS PIN datasheet.pdf