CTS Electronic Components 768141471GP
768141471GP picture photo
Mfg. Part Number
768141471GP
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 470 OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141471GP.pdf
Availability of 768141471GP
QUANTITY
768141471GP Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141471GP
Internal Part NumberEIS-768141471GP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information76814 Series Material Declaration
Featured ProductSMT Resistor and Resistor Networks
Standard Package48
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series768
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141471GP
Related Links76814, 768141471GP Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141471GP Details Description
Related parts for 768141471GP
RES SMD 178K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.096MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 750W 400V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 1% 20W datasheet.pdf
IC CTRLR HUB 128QFP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
08P MINI UMNL PLUG HSG SPCL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 20W datasheet.pdf