CTS Electronic Components 768141472GPTR13
768141472GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141472GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 4.7K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141472GPTR13.pdf
Availability of 768141472GPTR13
QUANTITY
768141472GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141472GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141472GPTR13
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141472GPTR13
Related Links7681414, 768141472GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141472GPTR13 Details Description
Related parts for 768141472GPTR13
4 SDL FLAT PLUG ASSY datasheet.pdf
CONN BOOT HOODED FOR RJ45 PLUG datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 16 POS datasheet.pdf
IC PC CARD CONTROLLER 209-BGA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 49 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
IC DSP FIX/FLOAT POINT 361NFBGA datasheet.pdf
LD 4MM P-P SILIC .75 100CM RED datasheet.pdf