CTS Electronic Components 768141474GPTR13
768141474GPTR13 picture photo
Mfg. Part Number
768141474GPTR13
Brief Description
RES ARRAY 13 RES 470K OHM 14SOIC
Datasheet Download
768141474GPTR13.pdf
Availability of 768141474GPTR13
QUANTITY
768141474GPTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 768141474GPTR13
Internal Part NumberEIS-768141474GPTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series768
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors13
Number of Pins14
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height0.071" (1.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)768141474GPTR13
Related Links7681414, 768141474GPTR13 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
768141474GPTR13 Details Description
Related parts for 768141474GPTR13
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf